Bu yıl çalıştığım modacılar arasında beni en çok etkileyenler arasında kesinlikle 2013-14 Kış koleksiyonları ile  Raisa&Vanessa en ön sırada idi.

Koleksiyonun kendisi kadar yaptığımız çekimin sonucuda beni etkileyince çekimi ve Raisa&Vanessa'nın koleksiyon hikayesini paylaşmak istedim;

Raisa&Vanessa 2013-14 Sonbahar Kış Koleksiyonlarında 1980'lerin punk hareketinin bir parçası olarak ortaya çıkan Fantasy art ile birleşen Neo-Goth akımının ve onun sarmal kıvrımlarını yorumluyor. İnsanların bilinç altında yaptıkları isyan eylemlerini karanlık ve gizemli olmaya zorladıkları yönlerini açığa vurmaları tamamen kendi olmalarıyla ilgileniyor.Gothic kültürdeki mimari ve karanlık sanattan daha azsüslemeci bir yaklaşımla ele alıyor. Yumuşak hatlar taşıyan ipek kadifelerle bol miktarda transparan ve ışıltılı parçalarla bohem tavrını, sert kadınla birleştiriyor. İpek kadifelerden yapılmış takımlar , melankolik tutkuyu anlatan Emile Gallenin gül desenli pijamaları ve traşlanmış kürk mantolarıntensel şıklığı öne çıkardığı koleksiyonda geleneksel tarzı eklektik bir biçimde alıyor.

  Koleksiyonun hikayesine göre son derece güzel görünün ama içinde gothic bir hava barındıran bir makyaj elde etmem gerekiyordu; Ten makyajını herzamanki gibi face and body ve studio finish kapatıcılar ile yaptıktan sonra göz kapağına beyaza yakın bir sedefli far uyguladım ardından mac sculp powder ile göz cukurunu ve elmacık kemiklerini sert bir biçimde gölgeleyip mat mor bir ruj uyguladım..

Raisa&Vanessa 2013-14 kış

fotoğraf onur dağ
saç serkan yıldırım
makyaj rıfat yüzüak
makyajasistanı barış şahin

1 yorum :