Göz kamaştıran güzelliği ile Zeusun kızı Persephone okadar aşıktır ki çiçeklere ve doğaya geceleri zor bekler gün doğsun diye...
Günlerden bir gün çiçekleri koklaya, okşaya dolaşırken farkında olmadan dalar ormanın derinliğine Persephone, başını kaldırdığında yeraltı tanrısı, cehennem bekçisi Hadesle gelir gözgöze. Persephonenin güzelliğinden başı dönen Hades aldırmadan Zeus'a kızını kaçırıp götürür yeraltı dünyasına ve karısı yapar.
Zeusun karısı Doğa işlerinden sorumlu Demeter kızının doğa olmadan yaşayamayacağını bildiğinden yakarır tanrılara fakat Persephonenin geri dönmesini engelleyen bir şey vardır yeraltı dünyasında yediği yedi nar tanesi çünkü yeraltı dünyasından birşey yiyen artık asla geri dönemezmiş bunu bilen tanrılar şöyle bir anlaşma yapar Persephone yılın yedi ayını yeraltında 6 ayını yeryüzünde geçirecektir Persephone yeryüzüne çıktığında annesi Demetterin çoşkusuyla güneş parlar çiçekler açar yani ilkbahar yaz olur fakat geri döndüğünde yasa giren Demeter güneşi doğayı unutur ve sonbahar, kış olur..

Bu hikayeden aldığımız ilhamla bizde Persephoneyi doğayla ve çiçeklerle buluşturduk ve onu elimizden geldiğince güzelleştirdik.

Persephonenin makyajında mac aqua ve lime farlar göz kapagında baz olarakta white frost far göz içlerinde beyaz kalem var. Dudağında benim favorim In synch mac dudak kalemi ve üzerine cok az lip balm uyguladım. Allık olarak ise mac Dainty kullandım.

Editör İlkyaz Özel
Fotoğraf Serhat Hayri 
Video Melike Önay
Saç Murat Bulut
Makyaj Rıfat Yüzüak
Makyaj asistanı Barış Şahin

0 yorum :

Post a Comment