Makyaj yaparken işinizi kolaylaştırmak için komplike ürünlerden uzak durun

Günlük makyajınız için ihtiyacınız olan ürünler; İnce bir fondoten, iyi bir kapatıcı, teninizden 2-3 ton koyu mat bronz bir pudra ve koyulu acıklı mat kahve tonları farlar.

Fondoteni bir fırca yardımı ile kapatıcılık sağlamaya çalışmadan ince bir şekilde uygulayın ardından kapatmak istediğiniz kusurları ve göz altlarınızı kapatıcı ile lokal olarak kapatın. Kapatıcınız koyu ve acık renklerde olursa ikisini karıştırarak leke ve morlukları daha rahat örtersiniz.

Yüzünüzü boyutlandırmak için yanaklarınızı içeri cekerek oluşan çukurları bronz pudra ile gölgelendirin ve ardından aynı pudra ile burun kenarlarınızı inceltin burnunuzun alt ucunuda gölgelerseniz burnunuz daha kalkık gözükecektir

Aynı pudra ile göz kapaklarınızı ve alt kısmınıda gölgelendirin bu hem farları daha rahat uygulamanızı hemde daha profösyonel geçişli bir makyaj elde etmenizi sağlıyacaktır.
Ayrıca göz kapağınıza teninizden 1/1.5 ton koyu hafif sedefli bir farı baz olarak kullanırsanız işiniz çok kolaylaşıcak.

Daha detaylı öğrenmek ve izlemek isterseniz 12 ocak pazar ve 26 ocak pazar günleri makyaj derslerimize katılabilirsiniz
makeupyap@gmail.com

Fotoğraf Tayfun Çetinkaya
Styling Didem Kurtoğlu
Saç Gökhan Yalçıner
Makyaj Rıfat Yüzüak

Fotoğraf Tayfun Çetinkaya
Styling Didem Kurtoğlu
Saç Gökhan Yalçıner
Makyaj Rıfat Yüzüak

6 yorum :

 1. Bilgilendirme için teşekkürler, ama bu kadar kat kat makyajı silmek için ne öneriyorsunuz?

  ReplyDelete
 2. Yakında onu video ile öneriyor olucam =)

  ReplyDelete
 3. İzmirde makyaj dersi verdin de, biz mi gelmedik Rıfat :)

  ReplyDelete
 4. Kütahya ya da gelirsen en önde beni görürsün inan

  ReplyDelete
 5. merhaba rıfat bey, beğeniyle izliyorum videolarınızı, workshop veya dersleriniz var ise katılmak isterim. bana mail ile geri dönüş yapmanızı rica edicem, teruss85@gmail.com

  ReplyDelete