EYELINER NASIL ÇEKİLİR?
BIODERMA MAKYAJ SINIFINDA ŞİMDİKİ DERSİMİZ EYELINER MAKYAJI

Eyeliner geçmişten günümüze herzaman trendlere girmeyi başaran ve etkisini hiç kaybetmeyen en efsane makyaj uygulamasıdır. 
İnce uygulanmış bir eyeliner'ı günlük kullanabildiğiniz gibi, iyi uygulanmış bir eyeliner'ı en özel geceler ve hatta düğününüzde bile kullanabilirsiniz.
Hal böyle olunca eyeliner kullanmayı bilmek bir hayli önem taşıyor.

İşte eyeliner kullanmanın en kolay trikleri ve videosu!

Eyeliner makyajı from Rıfat Yüzüak on Vimeo.

Video Melike Onay Fotoğraf Aytekin Yalçın Makyaj Rıfat Yüzüzak Saç Muarat Bulut

Eyeliner uygulamalarında genelde her markada bulunan jel eyelinerları tercih ediyorum ve en ince uçlu eyeliner fırçası ile daha kolay uygulama yapıldığını düşünüyorum.


Eyelinerınızı her zaman göz kapağınızın ortasından uygulamaya başlayın. Küçük bir çizgi oluşturup önce kısa kısa içe doğru hareketlerle büyütün ve ardından dışa doğru kirpik bitimine kadar aynı taktikle tamamlayın.


Eyelinerınıza kuyruk çizmek için fırçanızın ucuyla kirpik bitiminden yukarı doğru bir çizgi yapın ve o çizgiyi içe doğru küçük küçük tamamlayın. Oluşan üçgenin içini doldurun. Düzeltmek istediğiniz yerleri kulak çubuğu ve kapatıcınız ile düzeltebilirsiniz.
Bu tekniği kullanarak 10 gün boyunca geceleri makyajınızı çıkartmadan önce eyeliner çekmeyi deneyin. Her seferinde daha kusursuz sonuç aldığınızı göreceksiniz.

8mart dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

0 yorum :

Post a Comment