KESTİRECEK CESARETİNİZ YOK MU?
 Saçlarını kısacık kestirmek her bayanın aklına gelir ama genelde cesaret edemezler ve sadece akıllarında kalır,son yıllarda peruk kullanımının gittikçe trend olduğunu ve saçınızı kestirmek zorunda kalmadan bir anda başka bir imaja kolaylıkla bürünebilneceğinizi hiç düşündünüz mü? 
Biz düşündük ve Hair Staylist Murat Bulut'la model Nicole'a 3 farklı renkte kısa saç ve 3 farklı makyaj uygulaması yaptık ve bu arada bayanların aklına gelen ilk 3 sorunun cevaplarını  aldık =)

kısa saç
 Fotoğraf Aytekin Yalçın-Makyaj Rıfat Yüzüak- Saç Murat Bulut
(Giorgio Armani Beauty ürünleri ile)

 kısa saç

kısa saçkısa saç

Murat Bulut 1989 yilinda İstanbul'da doğmuştur.İş hayatına Etiler Ali Mevlüt Abdullah kuaförde başlayarak Hakan Akbalık ve Toni&Guy gibi kuaförlerde 8 yıl boyunca devam etmistir. Son 2 yıldır Moda sektöründe serbest olarak calisan Murat ayrica dergi,defile,reklam, klip ve sayısız moda çekiminde çalışmaktadır.
Murat Boz, Ziynet Sali, Sıla, Sinan Akçıl, Gülşen, Deniz Seki gibi ünlü isimlerle de  calismis ve birçoğu ile halen calismaya devam ediyor.

kısa saç
kısa saçkısa saç
 Fotoğraf Erman İştahlı


 

 SAÇINI KESTİRMEK İSTEYİPTE CESARET EDEMEYEN BAYANLARA ÖNERİN NE OLUR? 
MB: Öncelikle boynu,yüz hatları ve buna benzer durumları kısa saça uygun mu  diye kontrol ediyorum.Uygunsa ve cesareti yok ise ben çalıştığım kişilerde şöyle bir teknik geliştirdim fake-saç,bir peruğu müşterimin başına yerleştirip hayal ettiğimiz modeli kesiyoruz,avantajı hem kendini kısa saçla görmüş oluyor hem de  dilerse evine götürüp kiyafetleri makyajları ile prova edip hayatına katıp katamayacağını görmüş oluyor,sonunda karar verirse geliyor ve saçlarını kesiyoruz yada peruğunu arada imajını değiştirmek  ve eğlenmek için kullanmaya devam ediyor,kestirmekten vazgeçiyor.

SAÇ RENGİ VE RENK DEĞİŞİMİ İLE İLGİLİ NE DÜŞÜNÜYORSUN?
Kişinin zevkine göre saçını boyaması çok yanlış görüntülere yol açabilir,düşünülen rengi iyi araştırıp uygun olup olmadığını bilmemiz lazım.
Örneğin; çocukken saçları sarı olup yetişkin yaşlarında saçları koyulaşan insanlar açık tonlara rahatlıkla dönebilir çünkü o pigment saçta bulunduğu için hem dönmek kolay olacak hem de  doğal ve güzel bir sonuç alınacaktır, tabi küçükken saçı koyu olan kişilerinde çok açık tonları denememelerinde fayda vardır.

SAÇ ŞEKİLLENDİRMEK VE GELİN SAÇI İÇİN NE DİYEBİLİRSİN?
Saç şekillendirmede kalıcı işlemleri tercih etmiyorum çünkü saç yıpranıyor ve doğal dengesi bozulabiliyor,son yıllarda dünyada doğallık ve çok uğraşılmamış gibi duran saçlar trend bu nedenle doğru kesim ve doğal şekillendirmeler günlük hayatta çok işe yarayacaktır.
Gelin konusunda benim gözlemlediğim kadarı ile bayanlar gelinlik, saç, makyaj, duvak-aksesuar gibi detayları ayrı ayrı en iddialı parçaları seçiyorlar ve bunlar  düğün günü bir araya gelince biraz fazla olabiliyor,bu nedenle hepsini bir bütün olarak düşünmeli ve ona göre bir saç tercih etmeli,ben doğal dalgalandırılmış açık saçları daha çok beğeniyorum.
Murat Bulut Etilerde dışarı kapalı özel bir salonda önceden programlanan randevularla müşterilerini kabul ediyor, bu tatlı adamı tanımak ve fikirlerini almak isterseniz randevunuzu alın derim =)
www.hairstylist-muratbulut.blogspot.com.tr
bulut.murat@outlook.com

0 yorum :

Post a Comment