DOĞRU TEN MAKYAJI NASIL YAPILIR?
SİVİLCELER NASIL KAPATILIR?

 Son bir yıldır sosyal medyada, modellerin yüzüne en koyudan en açığa 4-5 renk fondoteni çizgiler halinde uygulayıp sonrasında onları yayarak ilk hali ile son hali arasına fotoshoplar yapılmış fotoğrafları yayınlamak çok fazla trend oldu!
(Bana göre normal yaşamda makyaj yapan bayanların kafasını karıştıran gereksiz bi uygulama)

Son zamanlarda bu makyaj ile alakalı o kadar çok soru gelince olması gereken uygulamayı açıklamak istedim..

Aslında cilt kusurlarını kapatmak için yapılması gereken doğru uygulama şu;
1. Olarak cildinze uygun en ince yapılı fondoteni cildinize homojen bir şekilde uygulayın (Fırça ile daha rahat olacaktır)

 2. Olarak aynada cildinize iyice bakın ve fondotenin örtemediği sivilce, morluk gibi kusurları göz altı kapatıcınız ve ince uçlu bir fırça yardımı ile tanpon hareketlerle örtün (kapatıcınız cildinizden 1 yada yarım ton koyu olsun) Kapattığınız kusurlu bölgeleri ince bir pudra ve fırça ile yine tampon hareketlerle dikkatlice sabitlerseniz gün içinde açılma sorunu olmayacaktır (transparan pudra şeffaf ve cildinizden 1-2 ton açık olmalı)

3. olarakta cilt tonunuzdan 2 ton koyu mat bir bronz pudra ile elmacık kemikleri ve gözlerinizi boyutlandırın.


 ÖRNEK UYGULAMA
Modelin makyajını tamamen size tarif ettiğim gibi ve Giorgio Armani Beauty ürünleri ile yaptım!
Fotoğraflar tamamen fotoshopsuz ve bir önceki postda yer alan Harpers Bazaar GAG çekiminin backstagesinde benim tarafımdan çekilmiştir.. Cilt kusurlarını kapatmak ve aynı zamanda doğal görünümü korumak bu kadar basit.


ten makyaji

ten makyaji

Makyaj ile alakalı gördüğünüz herşeye inanıp ürünleri satın alıp evde uygulamaya çalışmayın doğru marka ve doğru ürünleri seçtiğinizde makyaj yapmak çok kolay =)

5 yorum :

 1. harika ve inanılmaz bu kadar kapanması imkansız gibi

  ReplyDelete
 2. oldukça yardımcı bir yazı olmuş teşekkürler :)

  ReplyDelete
 3. merhaba,benim gözaltlarım da mimik kırışıklıkları var kendimi bildimbileli kapatıcılar hep çizgilerime doluyor günsonuna doğru daha da kötüleşiyor pudra ile sabitlersem daha da kötü mü olur acaba zaten kuru olduklarından daha da kuruyabilir mi? böyle gözaltları için hangi kapatıcıları önerirsiniz?teşekkürler

  ReplyDelete
 4. hem doğal sonuç hem doğru teknik!

  ReplyDelete
 5. sevgili rıfat çok yakın tarıhte düğünüm var sana ulaşmam lazım yardımet :)

  ReplyDelete