ELELE Şubat sayısında harika bir moda çekimi gerçekleştirdik makyajın anlatımı postun devamında!
Fotoğraf Fırat Meriç
Styling Asena Sarıbatur
Saç Murat Bulut
Makyaj Rıfat Yüzüak
Asistan Barış Şahin


Ten makyajında Max Factor Lasting Performance fondoteni çok ince bir şekilde Mac 187 numaralı fırça ile cilde yedirdim (bunu uygulama esnasında fırçayı bastırmadan kullanmanız çok önemli) fondoteni nerdeyse var ile yok arası kadar az uyguladım. Fondotenin kapatamadığı kusurları ve göz altındaki halkaları ise Max Factor Pan stick ve Mac 217 fırça ile kapattım (*İpucu: kapatıcınızı her zaman teninizden açık değil, aynı renk tercih edin. Örtücülüğü arttırmak için ise 1 ton koyu kullanın. Böylelikle morluklar, göz altı torbaları tamamen kapanır.)

Kontürleme uygulaması için Max Factor Bronzing powder 02 ve Mac 168 numaralı fırçayı kullandım. Elmacık kemiklerine, burun kenarlarına, alın boşluğuna hafifçe gölgeler yaptım. (*İpucu: Yanaklarınızı içe çekip uyguladığınızda yüzünüz kolaylıkla şekillenir)

Göz makyajında ise önce göz kapağına kapatıcı fırçasında kalan kapatıcıyı yok kadar az geçerek baz oluşturuyorum. Üzerine Max Factor davining gold 425 farın koyu kısmını çok ince bir şekilde Mac 224 fırça ile geçiyorum. Sonra yine 224 ve Max Factor Bronzing powder'ı kullanarak göz kapağını belirginleştirip gölgelendiriyorum. Göz pınarlarına ise yine 224 fırçanın yan tarafını ve Max Factor Wild shadow Pots 05 ile ışık veriyorum göz içine uyguladığım beyaz kalem ile göz makyajını bitirip bolca Calori 2000 maskara uyguladım.

Kaşları Max Factorun 01 kaş kalemi ile netleştirip 02 ile de boyutlandırdım.

Dudaklarda ruj uygulamadan önce Max Factor Wild Pots 05 far'ile dudak üstüne ışık vererek daha dolgun görünmesini sağlıyorum. Ardından Max Factor Colour elixir lipstick 745 burnt uyguladım.0 yorum :

Post a Comment