Fotoğraf Aytekin Yalçın
Makyaj Rıfat Yüzüak
Saç Murat Bulut
Stylink Anıl Can
Makyaj Asistanı Barış Şahin

Yazın gelmesi ile birlikte güneş gözlükleri günlük hayatımızın baş aksesuarları haline geldi ben de bu gözlük çekimimizi paylaşmışken güneş gözlüğü ile nasıl makyaj yapabileceğinize bir örnek vermek istedim.
Güneş gözlüğü kullanırken günlük hayatınızda çok da makyaj yapmanıza gerek kalmıyor çünkü yüzünüzün büyük bir bölümünde gözlük ön planda oluyor güneş gözlüğü kullandığınız günlerde ve özellikle spor bir model kullandığınızda tavsiyem tamamen doğal bir makyaj uygulaması yapmanız.

Aşağıda fotoğraflarını detaylı görebileceğiniz çekimlerde, kadın modelin makyaj detayları şöyle:

Ten makyajın da göz altına ve kapanmasını istediğim kısımlara mac 217 numaralı fırça ile hafifçe Max Factor pan sitik kapatıcıyı uygulayıp, üzerine tüm yüze mac 129 fırça ile Max Factor Creme Puff pudradan hafifçe uyguladım böylece hem yok gibi hem de yaz günlerinde sıcaktan parlamayacak mat bir görünüm elde etmiş oldum.
Yüzü boyutlandırmak için ise Max Factor'ün Bronz Pudrasını mac'in 168 numaralı fırçası ile elmacık kemiği boşluklarına uygulayıp, allık olarak ise Max Factor'ün yeni Seductive pink allığını uyguladım.


Göz makyajın da önce Max Factor'ün krem farı Excess Shimmer'in Copper rengini uyguladım daha sonra bronz pudrası ile göz kapağını hafifçe boyutlandırdım. Krem far için MAC 217 no.lu fırça, bronz pudra için ise 224 ve 219 numaralı fırçaları kullandım. Kaşlarda Max Factor'ün 1 numaralı kalemini, son olarak da Glamour extensions maskarayı bolca uyguladım

Dudaklarda ise sadece Max Factor Pink potal lip pencil kullandım.


Ücretsiz dersleri youtube kanalımdan takip etmeyi unutmayın.  Yeni videolar sizin yorumlarınız ile hazırlanıyor.


Abone Olun


0 yorum :

Post a Comment